Kabak Koyu Dolmuş Saatleri

Kabak Koyuna Nasıl Gidilir

Dolmuşların yaz sezonunda Fethiye merkezden kalkış saatleri şöyle

Son Güncelleme 26.10.2021

Fethiye'den Kabak Köyü

07:00 / 09:00 / 11:00 / 13:00 / 15:00 / 17:00

Kabak Köyü'nden Fethiye'ye

08:30 / 10:30 / 12:30 / 14:30 / 16:30 / 18:30

Bu arada bu dolmuşlar, önünde Faralya (Kabak) yazan Ölüdeniz dolmuşları. Kalkış saatinden 10 dakika sonra CarrefourSA’nın önünde oluyorlar. Bu dolmuşa atlıyorsunuz, 50-60 dakika sonra son durak olan Kabak Köyü’ndesiniz. Tebrikler.

Ama daha bitmedi. Son durak olan Vadi Otopark’tan işletmemize 150m mesafe vardır. Bu yolu yürüyebilirsiniz. Ağır çantalarımız var yürüyemeyiz derseniz taksi çağırabilirsiniz. (Taksi Ücreti 30₺)

Dalaman Havalimanı’ndan The Fabric Lounge’a tek araçla nasıl gelirim?

Ben öyle aktarmayla uğraşamam, tek hareketle The Fabric Lounge’da olmak istiyorum diyorsanız, bunun için bir çözümümüz var. Ama öncesinde bizi bu konuda bilgilendirmeniz gerekiyor. Böyle bir ulaşım yönteminin maliyeti dört kişiye kadar toplam 500 liradır.

Başka nasıl gelebilirim?

Bir diğer  ulaşım yolumuz da şöyle: İlk olarak Dalaman Havalimanı’na indikten sonra Fethiye’ye giden Havaş veya Muttaş servislerine biniyorsunuz. Son durak olan Fethiye otogarında indikten sonra caddede yer alan CarrefourSA’nın önünden geçen dolmuşlara biniyorsunuz.

Ben köyden aşağıya kendim yürürüm, koya yürüyerek nasıl inerim?

Öncelikle bravo. Onu da hemen anlatalım. The Fabric Lounge’a yürüyerek gelmek isteyen misafirlerimiz, son duraktan aşağıya inen patikayı takip edebilir. Ama bu yolun 20 dakikanın üzerinde süren, uzun, zorlu ve tozlu bir yürüyüş olduğunu belirtelim. Hele bavullar varsa falan…

Arabam var. Kendi aracımla geliyorum. Nasıl geleyim?

Şöyle anlatalım. Bir kere ilk durak Fethiye. Fethiye’den sonra Ölüdeniz. Ölüdeniz’in en büyük yerleşimi Liberty Lykia oteline doğru ilerliyorsunuz. Bu otelin önünden Faralya/Uzunyurt köyüne doğru, dağlara çıkan bir yol göreceksiniz. Bu yoldan devam edin. Virajlı bir yoldur, dikkat.

Kabak Koyu’na inişlerde çıkışlarda zorlu bir yolculuktur. Kendi aracınızla gelecekseniz ücretli olarak yeni yolun sonundaki Vadi Otoparka aracınızı bırakabilirsiniz. Google Map’ten Vadi Otopark olarak ararsanız bulabilirsiniz.

Otopark ile işletmemiz arasında 120 Metre mesafe vardır, bu yolu yürüyebilirsiniz. ya da öncesinden bize haber verirseniz taksi ile işletmemize kadar gelmenizi sağlayabiliriz. Taksi Ücreti 30₺’dir.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this