Kabak Koyu Dolmuş Saatleri

Kabak Koyuna Nasıl Gidilir

Dolmuşların kış sezonunda Fethiye merkezden kalkış saatleri şöyle

Fethiye'den Kabak Köyü

07:00 / 11:15 / 14:15 / 17:15

Kabak Köyü'nden Fethiye'ye

08:30 / 12:30 / 15:30 / 18:30

Bu arada bu dolmuşlar, önünde Faralya (Kabak) yazan Ölüdeniz dolmuşları. Kalkış saatinden 10 dakika sonra CarrefourSA’nın önünde oluyorlar. Bu dolmuşa atlıyorsunuz, 50-60 dakika sonra son durak olan Kabak Köyü’ndesiniz. Tebrikler.

Ama daha bitmedi. Son duraktaki kafenin adı Last Stop Cafe. Buradaki servisleri kullanarak Kabak Koyu’na inebilirsiniz. Bu servislerin kişi başı ücreti 7 liradır. Şimdi bitti. Hoş geldiniz.

Dalaman Havalimanı’ndan The Fabric Lounge’a tek araçla nasıl gelirim?

Ben öyle aktarmayla uğraşamam, tek hareketle The Fabric Lounge’da olmak istiyorum diyorsanız, bunun için bir çözümümüz var. Ama öncesinde bizi bu konuda bilgilendirmeniz gerekiyor. Böyle bir ulaşım yönteminin maliyeti dört kişiye kadar toplam 500 liradır.

Başka nasıl gelebilirim?

Bir diğer  ulaşım yolumuz da şöyle: İlk olarak Dalaman Havalimanı’na indikten sonra Fethiye’ye giden Havaş veya Muttaş servislerine biniyorsunuz. Son durak olan Fethiye otogarında indikten sonra caddede yer alan CarrefourSA’nın önünden geçen dolmuşlara biniyorsunuz.

Ben köyden aşağıya kendim yürürüm, koya yürüyerek nasıl inerim?

Öncelikle bravo. Onu da hemen anlatalım. The Fabric Lounge’a yürüyerek gelmek isteyen misafirlerimiz, son duraktan aşağıya inen patikayı takip edebilir. Ama bu yolun 20 dakikanın üzerinde süren, uzun, zorlu ve tozlu bir yürüyüş olduğunu belirtelim. Hele bavullar varsa falan…

Arabam var. Kendi aracımla geliyorum. Nasıl geleyim?

Şöyle anlatalım. Bir kere ilk durak Fethiye. Fethiye’den sonra Ölüdeniz. Ölüdeniz’in en büyük yerleşimi Liberty Lykia oteline doğru ilerliyorsunuz. Bu otelin önünden Faralya/Uzunyurt köyüne doğru, dağlara çıkan bir yol göreceksiniz. Bu yoldan devam edin. Virajlı bir yoldur, dikkat. Yoldayken bir köy çeşmesine varacaksınız.

Bu sırada aşağıda nefis ve derin bir vadi manzarası göreceksiniz, ama konumuz bu değil. Bu çeşmede yol ikiye ayrılacak. Siz çeşmenin yanından dümdüz geçerek “Faralya” tabelasını takip edeceksiniz. 15 km kadar gittikten sonra yolun sonuna varacaksınız. Last Stop’ta ücretsiz park alanları var. Aracınızı buraya bırakarak servislerle vadiye inebilirsiniz. Faralya’ya geldiğinizde minibüs saatlerini kaçırmış olursanız, yine kafenin yanında yer alan servislerle vadiye inebilirsiniz. Bunun için tek seferlik ücret 50 lira olmakla birlikte, diğer yolcularla paylaşılabilir.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this